Bateria prysznicowa a wystrój wnętrza

Mogłoby się wydawać, że bateria prysznicowa jest mało znaczącym dodatkiem do łazienki. Tymczasem nic bardziej mylnego. Baterie prysznicowe pełnią zarówno funkcje praktyczne, jak i dekoracyjne. Czym należy kierować się przy ich zakupie?

Szeroki wybór baterii prysznicowych

Obecnie w sklepach możemy znaleźć duży wybór baterii prysznicowych. Popularne są między innymi baterie podtynkowe (większość urządzenia zabudowana jest w ścianie), baterie nadtynkowe (montowane do rur doprowadzających wodę znajdujących się w ścianie).

Baterie prysznicowe dzieli się także na deszczownice (charakteryzują się dużą powierzchnią zapewniając nam duży, rozproszony strumień wody), baterie termostatyczne (utrzymują one stałe parametry wody, co sprawia, że są szczególnie polecane dla rodzin z małymi dziećmi). Bardzo cenionym rozwiązaniem w polskich łazienkach są także perlatory, których zadaniem jest napowietrzenie wody i tym samym zwiększenie jej objętości (szacuje się, że ich zainstalowanie może zmniejszyć zużycie wody nawet o połowę).

Baterie prysznicowe, które pasują do stylistyki łazienki

bateria w kabinie prysznicowej

Ważne jest, żeby bateria prysznicowa pasowała do wystroju łazienki. Obecnie nie powinniśmy mieć problemów z wyborem tego typu akcesoriów, niezależnie od tego czy nasza łazienka urządzona jest w stylu klasycznym, minimalistycznym, nowoczesnym czy retro. W sklepach dostępne są baterie w różnych kolorach, kształtach, o rozmaitym wykończeniu.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się baterie srebrne, złote, a nawet wykonane z czarnej stali. Mogą one mieć różne wykończenia – połyskujące, matowe, drapane. Ważne jest, żeby bateria prysznicowa pasowała do innych metalowych elementów w łazience – na przykład akcesoriów w umywalce. Dobrej jakości prysznicowe baterie mogą być zakupem na całe życie, dlatego dobrze się zastanówmy przed ich zakupem (w pewnością nie powinniśmy kierować się w tym względzie modą, która szybko przemija). Zdecydowanie warto wybierać baterie łazienkowe od renomowanych producentów, gdyż dają nam oni gwarancję najwyższej jakości i trwałości.